įsikūrusi prie Juodosios jūros krantų, kuri užburia keliautojus savo įspūdingu kraštovaizdžiu bei skaniu maistu. Pakankamai trumpas tiesioginis skrydis, viešbučių su „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipu pasiūla, lankytinų objektų įvairovė leidžia ne tik pažinti šalį, bet ir mėgautis puikiomis atostogomis be rūpesčių. Ši šalis yra ideali atostogoms šeimoms su vaikais ir senjorams
Maždaug trečdalis šalies teritorijos padengta miškais, o didingi kalnų masyvai bei auksinio smėlio pakrantės suteikia Bulgarijai unikalų charakterį. Tačiau Bulgarija tai ne tik vaizdai – tai viena seniausių valstybių, kurioje slypi istorija bei savita kultūra, kuri praturtins Jūsų kelionę. Juodosios jūros pakrantėse galima rasti daugybę mažų, įspūdingų miestelių, o taip pat ir visiškai žmogaus nepaliestos gamtos kampelių, pasivaikščioti romantiškomis senovinių miestų gatvelėmis ir pasimėgauti bulgarų svetingumu.
Architektūros ir istorijos paminklas Rilos kalnų masyve, apie 115 km į pietus nuo Sofijos, įkurtas X amžiuje. Akmeniniai 3–4 aukštų gyvenamieji korpusai sudaro netaisyklingo penkiakampio plano uždarą kiemą, kurio centre – 5 kupolų Švč. Mergelės Marijos Gimimo cerkvė. Daugelis patalpų išpuošta freskomis, įspūdingais medžio raižiniais. Vienuolynas yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą.
Bulgarijos sostinė, o kartu ir didžiausias miestas, žavintis įspūdingu architektūriniu, kultūriniu ir istoriniu palikimu. Miestas gausus muziejų, lankytinų vietų, jaukių kavinių, barų ir kitų pasilinksminimo vietų. Besisvečiuojant Sofijoje verta apsilankyti įspūdingame Aleksandro Nevskio sobore, Šv. Nikolajaus cerkvėje, Šv. Sofijos cerkvėje, Nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, Archeologijos muziejuje ir Etnografijos muziejuje.
Vienas seniausių Europos miestų – muziejų, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Čia galėsite pasižvalgyti po senamiestį su daugybe senų pastatų, antikinių ir bizantiškų griuvėsių, cerkvių, turinčių didelę istorinę vertę.
Įsikūręs Bulgarijos pietvakarių regione netoli Graikijos sienos, Pirino kalnuose, garsėja ne tik savo istorija, bet ir nuostabiu grožiu. Šis viduramžių vienuolynas, įkurtas 1217 m., puikiai išsilaikęs per amžius. Jo pastatai, statyti skirtingais laikotarpiais, įtraukti į kultūros paveldo sąrašus. Čia rasite unikalias XVI–XVIII a. freskas, kurių grožis išliko nepaliestas laiko. Jame taip pat galima pamatyti piešinius ant stiklo ir įspūdingą medžio drožybą. Ši vieta atveria neaprakstomą vaizdą į Pirino kalnų viršūnes ir garsiąsias kreidines piramidines kalvas.
Anksčiau žinomas kaip Filipopolis, yra Bulgarijos antrasis pagal dydį miestas, vienas seniausių gyvenamųjų miestų Europoje, turintis įspūdingą istorinį, kultūrinį ir architektūrinį paveldą. Plovdivo senamiestis garsėja savo senovės Romos, Bizantijos ir Osmano Imperijos įtakos palikimu. Čia galima rasti senovinių teatrų, romėniškų stadionų, viduramžių bažnyčių ir musulmoniškų maldos namų. Plovdivas taip pat yra žinomas savo unikaliai saulės laikrodžio kalvystės sistema, kuri padeda nustatyti laiką pagal saulės šešėlį. Tai vieta, kur istorija susipina su dabartimi, suteikdama unikalų žvilgsnį į Bulgarijos kultūrą.
Kaliakros kyšulys – 70 m virš jūros kyšančios olos ir griūvėsiai, menantys apie kažkada čia buvusią tvirtovę. Tai paskutinė vieta Bulgarijoje, kurią pavyko užimti Osmanų imperijai XV amžiaus pradžioje, kai ligų ir badavimo išsekinti didžiulės tvirtovės gynėjai nesugebėjo ilgiau priešintis puolimams ir nuo tvirtovės uolų sušoko į jūros bangas. Anot vietinių, tekant saulei pilis atrodo išties įspūdingai. Kaliakros tvirtovė yra ir vienas pirmųjų švyturių Bulgarijos pakrantėje.
Tai buvusi antroji Bulgarijos sostinė, miestas įsikūręs ant Vardaro upės kranto. Daugelį šimtmečių ji buvo svarbus administracinis ir kultūrinis centras, kurį žymi didingi senoviniai pastatai, bažnyčios ir įspūdingos pilys. Veliko Tarnovo taip pat garsėja tradiciniais rankdarbiais, meno festivaliais ir gyvuojančia kultūrine veikla.
Kalnai yra žinomi savo įvairiais reljefais, nuostabiais vaizdais, giliais upių slėniais ir kalniniais ežerais. Čia galima rasti gausią augaliją ir gyvūniją, o gamta apipinta įvairiomis spalvomis ir atspalviais. Tai puiki vieta ne tik mėgstantiems aktyvų poilsį, bet ir natūralaus grožio entuziastams. Kalnai taip pat garsėja savo kultūrine reikšme. Jie yra susiję su daugybe legendų, mitų ir istorinių įvykių, kurie atspindi Bulgarijos gyvenimo būdą ir istoriją.
Rožių slėnis arba Kazanlako slėnis yra žymus regionas Bulgarijoje, garsėjantis daugybe rožių plantacijų ir aukštos kokybės rožių aliejumi, kurį naudoja kosmetikos ir parfumerijos pramonė. Tai yra vienas iš didžiausių rožių auginimo regionų pasaulyje. Kiekvienais metais ši vieta pritraukia turistus iš viso pasaulio, ypač vykstant Rožių festivaliui.
Orai Bulgarijoje. Kada geriausia keliauti?
Bulgarijoje vyrauja vidutinio klimato sąlygos, vadarą čia sausa ir karšta, o žiemą – drėgna ir šalta, bei gausu sniego. Gegužės, birželio ir rugsėjo mėnesiai yra geriausias laikas atostogoms Bulgarijoje dėl šilto ir sauso oro. Temperatūra tuo laiku siekia apie +/- 25 laipsnius. Nebijantiems bei norintiems didesnio karščio puikiai tiks atostogos liepos ir rugpjūčio mėnesiais, kai oro temperatūra pasiekia ir net perkopia 30 laipsnių.
Naudinga informacija:
Skrydžio laikas: Vilnius – Bulgarija apie 2 val.
Oro uostas: Burgas (BOJ) arba Varna (VAR)
Valiuta: Bulgarijos levas (BGN)
Kalba: oficiali kalba – bulgarų
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai:
Lietuvos Respublikos pasas
Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)