Egiptas

kelioniu pasiulymai internetetu

Egiptas (Egipto Arabų respublika) – yra valstybė Šiaurės Rytų Afrikoje. Egiptas išsiskiria tuo, kad yra natūrali kryžkelė tarp trijų žemynų: Afrikos, Azijos ir Europos. Šalies sostinė yra Kairas. Egipte išsiskiria senovės civilizacijų palikimas, įskaitant piramides, sfinksą, šventyklas ir faraonų kapus. Didingi senovės architektūros pastatai, piramidės, faraonų laikus menančios šventyklos, kaitri saulė, visiškai kitokia kultūra ir papročiai, Egipto skoniai ir kvapai, užburianti raudonoji jūra ir dar daugybė neįtikėtinų faktų. Egipto skoniai ir kvapai, įskaitant užburiantį Raudonosios jūros grožį, pritraukia turistus į šį kraštą, esantį Sacharos dykumos pakraštyje.

Egiptas, kaip turistų magnetas, svečius priima visus metus, ypač žiemą, kai daugelis nori pabėgti nuo šalčių ir mėgautis šios unikalios šalies įspūdingu kultūriniu paveldu bei gamtos grožiu.

Kada geriausia keliauti į Egiptą?

Keliauti į Egiptą rekomenduojama nuo spalio iki balandžio mėnesio. Šie mėnesiai laikomi optimaliausiu laikotarpiu. Oro temperatūra yra patogesnė ir malonesnė tiems, kurie nekenčia didelio karščio. Jaukioji šiluma lydi visą atostogų laikotarpį. Daugiausia turistų lankosi kurortuose šventiniu laikotarpiu, ypač per Kalėdas ir Velykas. Nors Egipto šventės nesusijusios su šiomis datomis, nedarbo dienos ir moksleivių atostogos daugelyje Europos šalių daro įtaką turistų srautams. Šiuo metu viešbučių ir kruizų kainos yra šiek tiek aukštesnės.

Likę mėnesiai nuo gegužės iki rugsėjo yra labiausiai kaitrūs. Nepaisant to, visus metus galite mėgautis įvairiomis vandens pramogomis ir kitomis pramogomis Egipte.

piramides

Pagrindiniai kurortai Egipte

Hurgada

Įspūdingas kurortinis miestas Egipte, kurį verta aplankyti kiekvienam turistui. Iš nedidelio žvejų kaimelio išaugusi Hurgada tapo didžiausiu Egipto kurortu, į kurį kasmet traukia apie 2,5 milijono lankytojų. Kurortinė zona, išsidėsčiusi palei Raudonąją jūrą, stiebiasi apie ~ 40 km atstumą. Čia rasite daugiau nei 200 prabangių viešbučių, didelių ir mažų parduotuvių, triukšmingų rytietiškų turgų, naktinių klubų, geriausių Egipto restoranų, jaukių kavinių ir barų. Hurgadoje yra trys išskirtinės kurorto dalys: Sakala, El Dacharas ir Villages Road rajonas. Sakala – tai naujasis miesto centras, kuris anksčiau buvo žvejų kaimelis. Čia gausu viešbučių, parduotuvių, kavinių ir naktinių klubų. El Dacharas – senoji miesto dalis, kurioje gyvena daugiausia vietinių gyventojų. Šiame kurorto rajone yra nedaug viešbučių. Villages Road rajonas yra modernus, neseniai išaugęs, su 5 km ilgio eilės viešbučių, kavinių, parduotuvių, naktinių klubų ir barų. Tai savotiška Hurgados turistinė zona. Hurgada garsėja įvairiomis vandens pramogomis, įskaitant nardymą, buriavimą, pasiplaukiojimą burlente ir giluminę žvejybą.

Madinat Makadi

Jaukus kurortinis miestelis, įsikūręs įlankoje į pietus nuo Hurgados (už 18 km nuo Hurgados oro uosto ir 35 km nuo Hurgados centro). Madinat Makadi kviečia ir ramiam, ir aktyviam poilsiui. Viešbučiai čia skendi žalumoje, o uždara saugoma jų teritorija leidžia jaustis itin saugiai. Ši kurortinė zona išdygo kaip atskira rami oazė. Čia populiari sistema „viskas įskaičiuota“, tad nusipirkus kelionę jums jau nereikės niekuo rūpintis. Visas gyvenimas čia vyksta viešbučiuose ir jaukiame kurorto centre Souk Makadi, kuriame yra viskas, ko reikia norintiems smagiai praleisti laiką – parduotuvės įvairiausiems skoniams, stilingi restoranai.

El Gouna

Tai kurortinis miestelis, įsikūręs 30 km į šiaurę nuo Hurgados. Šiame nuostabiame kurorte, esančiame 30 kilometrų nuo Hurgados, laukia jūsų elegantiškas ir prabangus El Guna, įkurtas dirbtiniame salyne. Šis elitinis kurortas pasižymi moderniu dizainu ir puikia infrastruktūra, kurie tampa idealia aplinka romantiškoms atostogoms ar netgi povestuvinei savaitei. Šis kurortas nuo kitų skiriasi tuo, kad nėra masinių viešbučių; vietoj jų rasite jaukius vasarnamius, įrengtus tarp gėlėse gausančių salų. Salos yra sujungtos tiltais, o kelionės link jūros vyksta mažais laiveliais, kurie laviruoja kanalais tarp gėlėmis apaugusių salų. Šis kurortas ne veltui vadinamas „Raudonosios jūros Venecija” dėl savo unikalios atmosferos ir išskirtinio grožio. Tai puiki vieta atostogoms tiems, kurie siekia ne tik komforto ir prabangos, bet ir romantikos.

Safaga

Apie 65 km į pietus nuo Hurgados yra įsikūręs žinomas Raudonosios jūros kurortas – Safaga. Tarptautinis kurortas įžymus ekologiškai švariu smėliu, galinčiu išgydyti įvairias odos ligas. Dabar egiptiečiai plečia medicinos paslaugų sistemą, nes klimatoterapija puikiai papildo įprastus daugelio susirgimų gydymo būdus. Įlankos vanduo stipriai prisotintas druska, todėl jis naudojamas daugeliui procedūrų.

Makady Bay

Kurortas vilioja jūros švarumu, dideliais paplūdimiais, civilizacijos nepaveiktu povandeniniu pasauliu ir savo atsiskyrimu nuo Hurgados kurorto linksmybių ir šurmulio. Makady Bay kurortas nutolęs 30 km į pietus nuo Hurgados. Tai kurortas, garsėjantis nuostabiais smėlio paplūdimiais ir švariausia jūra. Makadi Bei taip pat laikomas viena geriausių kurortinių zonų, poilsiui siūlanti tik 4 ir 5 žvaigždutėmis įvertintus viešbučius. Pastarieji stūkso dykumą primenančioje pakrantėje. Šalia nėra jokių gyvenviečių, o barai, restoranai, parduotuvės ir visa kita infrastruktūra – tik viešbučių teritorijoje. Aplink tik smėlis, jūra, kalnai ir ramybė.


Soma Bay

Kurortas įsikūręs už 47 km į pietus nuo Hurgados. Anksčiau ši pakrantė buvo negyvenama dykuma. Turistus vilioja švari jūra, nuostabūs smėlio paplūdimiai, povandeninio pasaulio grožis, ramybė toliau nuo Hurgados. Viešbučiai Soma Bay zonoje – 4 ir 5 žvaigždučių. Ši kurortinė zona išsiskiria tuo, kad aplink nėra jokių artimų gyvenviečių, tik dykumos. Barai, restoranai, parduotuvės, diskotekos – tik viešbučiuose. Jei mėgstate ilsėtis atokiau nuo didesnių ir triukšmingesnių kurortų, mėgstate vandens sportą ir kokybišką aptarnavimą, Soma Bay kaip tik jums. O jeigu laisvalaikiu žaidžiate golfą ar norėtumėte pabandyti, Soma Bay kurorte veikia golfo klubas.

Sal Hašišas

“Žaliasis slėnis” – taip iš arabų kalbos verčiamas Sal Hašišo pavadinimas. Šiame kurorte Jūsų laukia poilsis “Tūkstančio ir vienos nakties” pasakų pasaulyje. Vos 18 kilometrų nuo Hurgados oro uosto nutolęs kurortas tęsiasi net 12 kilometrų palei Safagos įlankos pakrantę, jo plotas – daugiau nei keturi tūkstančiai hektarų. Sal Hašišas dar vadinamas “Egiptietiškaja Rivjera”, nuo 2007 metų vienas po kito čia dygsta aukščiausios klasės viešbučiai, harmoningai įkomponuoti į vietinį peizažą. Sal Hašišo urbanistinis planas suprojektuotas garsaus britų architekto sero Normano Fosterio – daugelio šiuolaikinių “high tech” stiliaus pastatų autoriaus. Tačiau kurorte išlaikytas tradicinis arabiškųjų Rytų stilius. Tik 14 procentų kurorto ploto numatyta statiniams, likusioje dalyje veši egzotiški sodai, tyvuliuoja kanalai ir dirbtinės lagūnos, įrenginėjami golfo laukai. Poilsiautojų prie jūros laukia balto smėlio paplūdimiai, o nardytojus vilioja Sal Hašišo pakrantės koralinis rifas bei nuskendusio “faraonų miesto” griuvėsiai.

egipto kurortai
pazintines keliones

Dar daugiau kurortų Egipte

Šarm El Šeichas

Sakoma, kad tai ne tik Egiptas, bet tiesiog Šarm El Šeichas – vienas iš moderniausių ir dinamiškiausių kurortų Sinajaus pusiasalyje, esantis tarp Afrikos ir Azijos žemynų. Ši vietovė žavi itin gausiu viešbučių pasirinkimu, įvairiais restoranais ir blizgančiais prekybos centrais, suteikiantis visą komfortą net labiausiai reikliems turistams. Kurorte rasite idealias sąlygas paviršinio nardymo entuziastams, nes įspūdingi koraliniai rifai išsidėsto beveik viso kranto ilgiu, leisdami mėgautis povandeniniais vaizdais net neišeinant iš viešbučio teritorijos. Norintiems dar daugiau įspūdžių, siūloma apsilankyti šalia esančiame nacionaliniame „Ras Mohamed“ povandeniniame parke.

Viešbučių kokybė ir paslaugų lygis yra aukštesni nei Hurgadoje. Dauguma viešbučių pasižymi arabišku stiliumi, o pastatų aukštį riboja gamtos apsaugos įstatymai. Šarm El Šeicho kurortas yra suskirstytas į šešias kurortines zonas: Ras Nosrani, Shark’s Bay, Nabq Bay, Ras Om El Seida, Šarm El Maya ir Naama Bay, kuris yra didžiausias iš visų.

Dahabas

Tai kurortas negalintis pasigirti dideliais turistų srautais, tačiau tai tampa jo pranašumu, nes ši vieta laikoma viena iš idealiausių Egipte tiems, kurie ieško ramybės ir nori pabėgti nuo civilizacijos šurmulio. Vietiniai viešbučiai jums suteiks jaukią aplinką, primenančią namus, o jūra dovanoja auksiniais paplūdimiais („Dahab“ vertės lietuviškai „auksinis“) ir įvairiomis aktyviomis pramogomis. Tai yra nardytojų, banglentininkų ir kitų „vėjo gaudytojų“ rojus. Net 20 nardymo centrų atvėrs duris į paslaptingą Dahabo povandeninį pasaulį, o vietos kaip „Melynoji skylė“ ir „Kanjonas“ įtrauktos į patyrusių nardytojų svajonių sąrašus.

Taba

Tai yra Raudonosios jūros Rivjera Sinajaus pusiasalyje. Pati Taba neišaugo į kurortą, gyvenimas čia autentiškai skurdus, be kavinių ir parduotuvių. Todėl šiandieniniai poilsiautojai dažniausiai apsistoja ne senajame viešbutyje, o 20 km nuo Tabos įsikūrusiame moderniame turizmo centre Taba Heights. Kurortas garsėja didžiule aukso smėlio juosta su žaliuojančiomis viešbučių oazėmis Šioje vietoje rasite garsių viešbučių tinklų, tokių kaip Intercontinental, Marriott, Sofitel, Hyatt ir kitų. Taba Heights pakrantėje galite stebėti įspūdingas vėžlių kolonijas, delfinus ir tropines žuvis, o nardymui nereikės toli keliauti – tiesiog nuo viešbučio pakrantės. Vietiniai viešbučiai yra puikiai pritaikyti šeimoms su vaikais, teikdami žaidimų aikšteles, vaikiškus baseinus ir vaikų klubus. Kitas unikalus Tabos paplūdimių bruožas yra smėlėtas krantas, nors koralai yra arti pakrantės. Norint apsaugoti ir išsaugoti juos, būtina naudoti specialų apavą. Tabos privalumas yra ir jos geografinė padėtis, kurianti nuostabius vaizdus į Akabos įlanką bei tris šalis: Izraelį, Jordaniją ir Saudo Arabiją. Iš čia galima lengvai nuvykti į tokias vietas kaip Petra ir Jeruzalė. Be to, keliai nuo Tabos veda į Kairą, šv. Katerinos vienuolyną, Spalvotąjį kanjoną, o netoli yra Faraonų sala su įspūdinga Saladino tvirtove. Tarptautinis Taba oro uostas taip pat yra šalia.

Marsa Alamas

Tai yra naujas ir sparčiai besiplečiantis Egipto kurortas, įsikūręs rytinėje Egipto dalyje, vakariniame Raudonosios jūros krante. Šio kurorto viešbučių pasirinkimas yra labai įvairus, nuo trijų iki penkių žvaigždučių. Tai ideali vieta tiems, kurie trokšta ne tik pavergiančios saulės ir nuostabios gamtos, bet ir išskirtinio povandeninio pasaulio, taip pat švarios ir skaidrios jūros bei nepaliestų koralinių rifų.

kie kkainuoja kelione
hurgada kaina asmeniui
sarm el kurortas

Lankytinos vietos Egipte

Kairas

Egipto sostinė, vienas didžiausių Afrikos miestų, kuris savo istoriniais ir kultūriniais simboliais gali didžiuotis. Čia, vakariniame Nilo krante, didžiosios Gizos piramidės kartu su Didžiuoju sfinksu simbolizuoja senovės Egipto tikėjimą pomirtiniu sielų gyvenimu. Neabejotinai įspūdinga Cheopso piramidė, kuri laikoma vienu iš septynių pasaulio stebuklų. Egipto nacionalinis muziejus yra puiki galimybė susipažinti su viena turtingiausių pasaulio kolekcijų. Muziejaus didybė – brangenybės ir sarkofagai iš faraono Tutanchamono kapo, kuriuos laikome vertingais šio krašto paveldu.

Luksoras

Senovės Egipto sostinė (Tėbai). Keliaujant saulėta dykuma tarsi iš niekur išnyra žaliuojantys laukai ir gyvenvietės. Luksore pamatysite įspūdingas Egipto šventyk­las, monumentus ir statulas, simbolizuojančias faraonų dinastijų laikus bei kapavietes, visuomet viliojusias mokslininkus, nuotykių ieškotojus ir kapų plėšikus.

Karalių slėnis

Tikėta, kad kairysis Nilo krantas – Mirties slėnis. Karalių slėnyje esančių kapaviečių freskos nepraradusios savo spalvų ir šiandien, paslaptinga simbolika ir hieroglifai perkelia net į XV a. pr. Kr. Faraonės Hačepsutos atminimo šventykla – vienas gražiausių Egipto monumentų.

Karnako šventykla

Karnako šventykla yra apie 3 km į šiaurę nuo Luksoro nutolęs šventyklų kompleksas. Į Karnako šventyklą veda sfinksų su liūto kūnu ir avino galva alėja. Šventyklų komplekse esančios šventyklos buvo skirtos karo dievams Montui ir Mutai, saulės dievui Amonui bei Amono žmonai. Amonui skirta šventykla yra pati didžiausia, kurią senais laikais buvo apjuosusi daugiau nei 2 km ilgio bei 8 m pločio siena.

Jeruzalė

Iš Šarm El šeicho – kiekviena istorinė vieta, kurią lankysite šios ekskursijos metu, yra susijusi su tūkstančio senumo istoriniais įvykiais. Ekskursijos metu jūs apsilankysite:

Alyvų kalne ir Getsemanės soduose, iš kurių atsiveria įspūdingi vaizdai į Jeruzalės miestą, Šventyklos kalną, Omaro mečetę, dar vadinamą kupolu ant kalno;
Prie Raudų sienos, labiausiai lankomoje ir garbinamoje vietoje žydiškoje miesto dalyje. Prie sienos susirenka minios tikinčiųjų ir turistų;
„Via Dolorosa“, vadinamoje Kančių arba Kryžiaus keliu. Kelias eina per musulmoniškąją ir krikščioniškąją miesto dalis ir baigiasi prie Jėzaus Kristaus kapo bažnyčios. Kristaus kapo bažnyčia stovi toje vietoje, kur buvo nukryžiuotas, palaidotas ir vėliau prisikėlė Jėzus Kristus.
Betliejuje, kur turistai gali aplankyti bažnyčią, kur gimė Jėzus Kristus. Ši bažnyčia yra viena seniausių iki šiol veikiančių bažnyčių pasaulyje, stovinti toje vietoje, kur gimė Kristus. Bažnyčia yra gerbiamas tiek krikščionių, tiek islamą praktikuojančių žmonių.
Petra (Jordanija) iš Šarm El Šeicho – tai rožinės ir raudonos spalvos miestas, įsitaisęs slėnyje tarp Akabo įlankos ir Negyvosios jūros. Petros miestas yra vienas iš pasaulio stebuklų ir įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Kiekvieną lankytoją užburia jo unikalumas. Petra yra laikoma viena iš dešimties lankomiausių vietų pasaulyje, o čia buvo filmuotas „Indianos Džounso nuotykiai”. Šis Jordanijos miestas slepia daugybę mįslių apie čia gyvenusią nabatėjų gentį. Mokslininkai iki šiol negali tiksliai atsakyti, ar Petra buvo miestas, ar didžiulis nekropolis, iškaltas rausvose uolose 900 metrų aukštyje virš jūros lygio.

jeruzale turas
poilsines keliones kaina

Jūrinės ekskurijos – nardymas

Vienos populiariausių ekskursijų Egipte yra išvykos į jūrą. Yra daugybę salų į kurias plukdo tiek iš Hurgados tiek iš Šarm El Šeicho kurortų. Nuplaukus į salą yra galimybė panerti giluminiu nerimu ir pamatyti savo akimis povandeninį nuostabų pasaulį. Taip pat yra atskiros ekskursijos su žvejyba. Bei labai populiari ekskursija su vaikuriais tai plaukimas batiskafu su permatomu dugnu iš kurio galėsite stebėti povandeninį pasaulį tiesiog laive.

Išvyka į dykumą su keturačiais

Jaunatviška ir pilna įdomių įspūdžių kelionė į dykumą smėlio motociklais. Aplankysite beduinų kaimą, kuriame galėsite jodinėti kupranugariais. Įsigilinsite į vietos gyventojų papročius ir gyvenimo būdą. Vakarieniausite žvakių šviesoje ir klausysitės beduinų dainų.

hurgada keliones
egipto viesbuciai
dykuma egiptas

Orai Egipte

Šiltu ir sausu klimatu čia galima mėgautis ištisus metus. Nuo lietaus arba žiemos šalčių pavargę, galite rasti prieglobstį Egipte. Žiemos metu oro temperatūra svyruoja apie ~ 20 – 25 °C, o vasarą jį pasiekiama net iki 45 °C. Hurgados kurorte gali būti šiek tiek vėsiau nei Šarm el Šeiche, tačiau dėl sauso oro vasaros karštis nejuntamas tokiu intensyvumu kaip drėgnų kurortų. Nereikės jaudintis dėl kritulių, nes lietus čia yra retas reiškinys. Vandens pramogoms Egipte galima leistis bet kuriuo metu. Žiemos metu jūros temperatūra krinta iki 22 laipsnių, o vasarą pakyla iki 29 laipsnių šilumos. Šaltojo laikotarpio pradžioje ir pabaigoje tai yra puikus metas nardymui, kuomet povandeninis pasaulis būna ypatingai nuostabus.

Tai tik vidutinė temperatūra, todėl rekomenduojame prieš kelionę pasidomėti orų prognozėmis pasirinktame kurorte.

Informacija keliaujantiems:

Skrydžio trukmė: apie 5 val. (iš Vilniaus oro uosto).

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vykstant į Egiptą, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti ne mažiau nei 6 mėnesius nuo išvykimo iš Egipto datos.

Viza: Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į Pietų Sinajaus kurortus per Pietų Sinajaus pasienio kontrolės punktus (Šarm el Šeicho ar Tabos oro ar jūrų uostus, Nuveibos jūrų uostą ar St. Catherine oro uostą) ne ilgesniam nei 15 dienų laikotarpiui, yra atleidžiami nuo registracijos ir mokesčio už vizą. Keliaujantys į Pietų Sinajų privalo pateikti patvirtintą viešbučio ar kempingo rezervaciją tiek įvažiuodami į Pietų Sinajų, tiek pareikalavus patikros punktuose. Atvykus į Egiptą tokia tvarka, išvykti iš šalies galima tik per nurodytus Pietų Sinajaus pasienio kontrolės punktus.

Asmenys be pilietybės (aliens), kurių kelionės dokumentai (Travel Document) išduoti Lietuvoje, Latvijoje ar Estijoje, neįleidžiami į Egiptą be išankstinės įklijuojamos vizos Kelionės dokumente ir saugumo patvirtinimo, gauto Egipto Arabų Respublikos ambasadoje. Tai būtina padaryti likus ne mažiau kaip 72 valandoms iki atvykimo į Egiptą.  Asmenims be pilietybės, turintiems nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje, dėl Egipto vizos ir saugumo patvirtinimo privaloma kreiptis į Egipto Arabų Respublikos ambasadą Danijoje. Iš anksto nepasirūpinę įvažiavimo viza ir saugumo patvirtinimu, asmenys be pilietybės bus sulaikomi ir neįleidžiami į Egiptą.

Plotas: 1 002 450 kv. km.
Sostinė: Kairas
Valiuta: Egipto svarai ir piastrai (smulkesnieji pinigai)
Kalba: arabų
Religija: dominuoja islamas, dauguma likusiųjų – krikščionys koptai
Gyventojų sk.: 83 mln. gyventojų