MALJORKA

palmes papludimys

Didelė, bet tuo pačiu ir maža sala. Nors ji yra didžiausia Balearų salyno ir Ispanijos Karalystės sala, esanti Viduržemio jūroje, iš tiesų Maljorka nėra labai didelė. Nuo salos rytinės iki vakarinės pakrantės yra vos 100 km, o nuo pietinės iki šiaurinės – 75 km. Tai padaro salą labai patrauklią keliautojams, nes kraštovaizdis saloje yra puikus, ir yra didelė gamtos bei pramogų įvairovė. Nedideli atstumai leidžia ištyrinėti visą salą vienoje kelionėje.

 

 

Apie Maljorką

Maljorkos sala tęsiasi 100 km iš rytų į vakarus ir 75 km iš šiaurės į pietus. Ši vietovė yra labiau panaši į žemyną, o ne į salą. Poilsiautojus žavi itin įvairus kraštovaizdis ir gamta čia. Siera de Tramuntanos kalnuose galima mėgautis tipiškais kalnų peizažais. Šioje, pačioje aukščiausioje salos vietoje, yra tokie dailūs miesteliai kaip Valldemossa ir Soller. Šiaurinė Maljorkos dalis, kuriai priglausta 100 kilometrų kalnagūbrių, išsiskiria skardingais krantais su jaukiomis įlankėlėmis, kurios daugiausiai pasiekiamos tik iš jūros pusės, ir laukiniais paplūdimiais. Pietinėje Maljorkos dalyje – karšta ir sausa aplinka. Čia puošiasi patys gražiausi salos paplūdimiai ir įlankos. Kiti kurortai įsikūrę pietvakarinėje pakrantės dalyje, abiejų Palmos įlankos pusėse. Maljorkos rytuose galima aplankyti Coves d`Arta urvą, o šiaurės rytuose – didžiules Alcudia ir Pollenca įlankas.

maljorka gyvenimui
kiek kainuoja atostogos

Pagrindiniai kurortai Maljorkoje

Alkudija yra vienas iš pagrindinių kurortų Maljorkos saloje, įsikūręs šiaurinėje jos dalyje. Kurortas pasižymi nuostabiu 14 km ilgio paplūdimiu, kuris yra puiki vieta poilsiui ir saulės vonioms. Alkudija yra ypač populiarus šeimoms su mažais vaikais, nes čia yra daugybė šeimos veiklų ir pramogų. Viena iš pagrindinių veiklų Alkudijoje yra vandens sportai, tokiu kaip baidarės, vandens slidinėjimas, vandens dviračiai ir kt. Taip pat galima žaisti golfą arba lauko tenisą. Kurorte taip pat yra išlikęs dailus senamiestis, kuriame galima pasigrožėti tradicineis pastatais ir lankytis jaukiuose vietiniuose restoranuose, kuriuose siūloma vietinė virtuvė. Be to, Alkudijoje rasite ir suvenyrų parduotuvių, kur galėsite įsigyti atminimo suvenyrų.

Camp de Mar

Maljorkos salos vakaruose esantis kurortas, puikiai tinkantis ramiam poilsiui. Šis kurortas garsėja plačiais ir maloniais biraus smėlio paplūdimiais, kuriuose galima mėgautis šiltu ir žydru jūros vandeniu. Paplūdimiai yra apsupti pušynų ir viešbučių, sukurdami jaukią ir natūralią atmosferą. Camp de Mar yra labai ramus kurortas, todėl čia nerasite didelio turistų srauto ir triukšmo. Tačiau nepaisant to, kurorte yra keletas malonių barų, kavinių ir parduotuvėlių, kur galėsite pailsėti arba įsigyti reikiamų daiktų. Tai puiki vieta tiems, kas ieško ramybės ir natūralios aplinkos, norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio.

El Arenal

Gyvas kurortas, esantis apie 15 km nuo Maljorkos sostinės, Palmos. Jis yra ypač populiarus tarp vokiečių turistų. El Arenal garsėja ne tik gausiais viešbučiais, bet ir įvairių kavinių, restoranų, parduotuvių ir naktinių klubų gausa. Vakarais lankytojai mėgsta pasivaikščioti ilga alėja, kurią puošia palmės ir kurį jūros pakrantė. El Arenal yra puikus kurortas tiek jaunimui, tiek šeimoms su mažais vaikais. Čia yra vienas iš didžiausių vandens atrakcionų parkų Europoje, vadinamas „Aqualand”. Tai vieta, kur galima mėgautis vandens pramogomis ir adrenalino doze. Visą dieną kurorte vyksta aktyvus gyvenimas, o vakarais jame pulsuoja naktinis gyvenimas. El Arenal yra puiki vieta tiems, kas ieško energingos aplinkos, pramogų ir įvairių atrakcijų.

Magalufas

Gyvybingas kurortas, esantis apie 15 km į vakarus nuo Maljorkos sostinės, Palmos. Tai ypač populiarus jaunimo kurortas, žinomas savo intensyviu naktiniu gyvenimu. Magalufas garsėja gausiomis kavinėmis, barais ir naktiniais klubais. Pagrindinis miesto naktinis gyvenimas susitelkęs Punta Ballena gatvėje. Ten galima rasti klubus, tokius kaip Boomerang ar Bananas, kuriuose groja house muzika. Tačiau pati įspūdingiausia Magalufo vieta yra BCM Planet Dance klubas. Tai didžiausias ir labiausiai žinomas klubas visoje Maljorkoje, kuriame pasirodo geriausi pasaulyje didžėjai, vyksta nuostabūs lazerių šou, o atmosfera yra audringa ir energinga. Be to, Magalufe yra plačios paplūdimių juostos, kuriose galima išbandyti įvairias vandens sporto pramogas ir mėgautis saule. Tai yra puiki vieta tiems, kas ieško ne tik pramogų, bet ir poilsio paplūdimyje.

Santa Ponsa

Kurortas, esantis vos kelių kilometrų į vakarus nuo Magalufo. Tai puikus pasirinkimas tiems, kas ieško ramesnio poilsiui tinkamos vietos. Santa Ponsa yra vienas iš moderniausių kurortų Maljorkoje. Čia yra didelis ir plačias švarus paplūdimys, kuris garsėja puriu smėliu, skaidriu vandeniu ir sekliu krantu. Šiaurinėje kurorto dalyje yra Playa de Castellot paplūdimys, kuris nusėtas smulkiu žvyru ir apsuptas uolų. Santa Ponsa taip pat yra puiki vieta tiems, kurie mėgsta vandens sportą, lauko tenisą ar golfą. Galite išbandyti įvairias vandens pramogas arba pasivaikščioti po žaliąsias teritorijas, esančias netoli kurorto. Tai ramus ir jaukus kurortas, tinkamas tiek šeimyniniam poilsiui, tiek aktyviam laisvalaikiui praleisti.

maljorka ekskursijos
kelioniu pasiulymai ispanija

Lankytinos vietos Maljorkoje

Maljorkos Palma yra Balearų salyno sostinė, kurioje gyvena daugiau nei pusė Maljorkos gyventojų. Ji siūlo tobulą pajūrio poilsio ir kultūros derinį. Čia galima rasti gotikinę La Seu katedrą, pastatytą ant mečetės vietos iš smiltainio. Jos statyba prasidėjo 1306 metais ir tęsėsi iki 20 amžiaus. Katedros restauracijoje prisidėjo Antonio Gaudi. Verta aplankyti Belverio pilį, esančią 3 km į šiaurės vakarus nuo Palmos de Maljorkos. Ji buvo pastatyta 14 amžiuje ir yra gotikinio stiliaus. Pilis buvo naudojama kaip kalėjimas iki 18 amžiaus. Šiuo metu jose įsikūręs muziejus, kuriame eksponuojami romėnų, arabų ir ispanų artefaktai.

Alkudija

Apsupta žalumos ir pušynų, tai vienas iš vaizdingiausių miestų Maljorkoje, esantis 59 km nuo Palmos. Šis viduramžių miestas yra žinomas dėl savo įdomių istorinių paminklų, skanių valgių ir tradicinių festivalių. Miestas buvo įtvirtintas siekiant apsisaugoti nuo piratų. Iš senųjų pilkapymių išliko tik Ksaros ir Palmos vartai bei Sant Ferano bastionas, kuris priklauso Renesanso epochai. Iš svarbių bažnyčių galima pamatyti Santa Ana, Sant Jaume ir barokinę koplyčią Sant Crist. Alkudija buvo pastatyta ant senovės romėnų gyvenvietės. Romėnų namų, forumo ir amfiteatro griuvėsiai yra pietinėje dalyje, netoli Sant Jaume bažnyčios.

Valdemosa

Gražus mažas miestelis, esantis ant kalvos 16 km į šiaurę nuo Palmos. Valdemosa žinoma dėl kartūzų vienuolyne, kuriame nuo 1838 m. gruodžio iki 1839 m. vasario gyveno kompozitorius Fryderykas Chopin ir jo mylimoji Žoras Sand. Vienuolyne yra bažnyčia, maža vaistinė, įkūrta XVII amžiuje ir veikusi iki 1896 m., bei vyresniųjų vienuolyno kambarių kompleksas.

Drakono olos (Cuevas del Drach)

Buvo atrastos 1896 metais. Jos yra šalia Porto Cristo miestelio ir tapo Maljorkos vizitine kortele. Jų grožis žavi visus, kurie lankosi šioje vietoje. Įspūdingos urvai yra rytinėje Maljorkos pakrantėje. Turizmas padidino šių natūraliai susiformavusių urvų patrauklumą. Į jas galima patekti specialiais laivais arba pėsčiomis. Tai vieta, kurioje groja klasikinė muzika, kurianti ypatingą atmosferą. Šios urvos ypač populiarios karštomis dienomis, nes jų viduje juntama maloni drėgmė, kuri suteikia gaivinančio atvėsimo.

palmes papludimys
ka veikti maljorkoje
maljorka keliones

Soller botanikos sodas

Taip pat yra vieta, kurią būtina aplankyti. Nors tai žmogaus sukurtas rezervuaras, jame auga augalai, būdingi natūraliam Maljorkos ir visos Ispanijos regionui. Šis botanikos sodas, pasižymintis dideliu įvairove, buvo atidarytas tik XX amžiaus pabaigoje, tačiau per dešimtmetį jis ženkliai išsiplėtė ir šiuo metu turistams siūlo pažvelgti į labai retus augalus, kuriuos anksčiau matydavo tik nuotraukose. Norint palengvinti turistų susipažinimą su flora, parkas yra padalintas į skirtingas teritorijas: vaismedžių sodas, gėlių skveras, krūmynai ir kt. Taip galima per trumpą laiką apžiūrėti tai, kas labiausiai domina. Teritorija yra tokia didelė, kad vieno apsilankymo metu sunku pamatyti viską, ko norite.

Hamso olos

Atrastos 1912 metais ir, kaip Drakono olos, yra šalia Porto Cristo miestelio. Pavadinimas „Hamso” lietuviškai reiškia „kablių ola”, kuris atspindi stalaktitų kablių formą. Hamso oloje yra „Venecijos jūra” vadinamas ežeras, kuriame plaukioja valtelės ir groja muzikantai.

Formentoras

Šiaurinėje Maljorkos dalyje esantis pusiasalis, taip pat vadinamas „vėjų susitikimo vieta”. Formentoro iškyšulys yra šiauriausias Maljorkos taškas. Daugelyje vietų įkurtos apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabūs vaizdai. Rekomenduojama aplankyti Cala Formentor – vieną iš gražiausių salos paplūdimių, pasivaikščioti Raco de Xot oloje ir pasivažinėti baugiais „U” formos keliais per pušų miškus.

Belverio pilis (isp. Castell de Bellver)

Puikiai išsaugotas XIV a. fortas, kuris buvo karalių vasaros rezidencija ir kalėjimas. Pilis buvo pastatyta karaliui Džeimsui II. Bellver išvertus iš katalonų kalbos reiškia „gražus vaizdas”. Šios pilies išskirtinumas yra jos apvali forma, o tai yra viena iš nedaugelio tokio tipo pilių Europoje. Pilyje galima apsilankyti istoriniame Maljorkos muziejuje (isp. Palma’s Museum de Mallorca). Iš pilies apžvalgos aikštelės matosi Palmos įlanka.

Basílica de Sant

Francesc – bazilika, pastatyta XIII a. (rekonstruota po to, kai XVII a. į ją įstrigo žaibas). Tai tipiška Maljorkos bažnyčia – masyvi, iš akmenų, su išraižytu rožės formos langų bokštu centre. Įeinant per pagrindinius vartus, pasitiks tylus bažnyčios kiemelis su apelsinų ir citrinų medžiais bei šuliniu. Bazilikoje yra palaidotas žymus filosofas ir teologas Ramonas Lula (isp. Ramón Llull).

Palau de l’Almudaina rūmai

Buvusi tvirtovė, pastatyta maurų valdymo laikais. XIV a. karalius Džeimsas II pavertė tvirtovę rūmais. Šiuo metu pastatas yra suskirstytas į dvi aukštų dalis: šv. Anos koplyčią (isp. Chapel of Santa Ana), laikomą viena iš miesto gražiausių koplyčių, ir Angelų bokštą (isp. Torre del Angel), kuris vadinamas arkangelo šv. Gabrieliaus garbei.

Žvejų turgus (isp. La Lonja)

Tai gotikinio stiliaus pastato pavyzdys. Statybos pradėtos 1420 m. architekto Guilemo Sagrera ir užbaigtos tik 1452 m. Dizainas atspindi katalikų gotikos tradicijas. Šiuo metu pastatas yra kultūros centras, kuriame vyksta įvairios parodos.

Arabų pirtys (isp. Arab Baths)

Vienas iš nedaugelio arabų architektūros pastatų Maljorkoje. Manoma, kad šios arabų pirtys buvo pastatytos X–XII a. Tai vieta, kurioje visi, kas domisi SPA ir higienos ritualų tradicijomis, ras pasitenkinimą.

Borno pasažas (isp. Passeig des Born)

Viena iš gražiausių gatvių Palmos mieste, kurioje gausu kavinių, parduotuvių ir restoranų. Iš čia matosi garsioji Palmos katedra. Čia galite mėgautis skaniu maistu, apsipirkti žinomų prekių ženklų parduotuvėse, tokiose kaip „H & M”, „Massimo Dutti”, „Zara”, arba ieškoti vietinių gaminių.

Palau March muziejus

Bartalomėjaus Marčo meno darbų ir knygų kolekcijos namai. Muziejus yra Palmos miesto centre. Jame galite pamatyti XVIII a. skulptūras, knygas ir ypatingą XV–XVII a. jūrinių žemėlapių kolekciją.

kelioniu drudimai ispanija
maljorka kaina

Palmos autobusų turas

Puiki galimybė patogiai apžiūrėti lankytinus objektus. Šis turas veikia pagal hop-on hop-off principą, tai reiškia, kad nusipirkęs bilietą, galėsite visą dieną važinėti autobusu, kuris sustoja prie 16 lankytinų objektų. Prie kiekvieno objekto galėsite išlipti, praleisti tiek laiko, kiek norite, ir vėl įlipti į kitą atvykstantį autobusą. Palmos turistinio autobuso turo bilietų kainos prasideda nuo 10 € vaikams ir nuo 20 € suaugusiems.

Maljorkos virtuvė

Kalbant apie maistą Maljorkoje, čia dominuoja Viduržemio regiono virtuvė, kurioje daug dėmesio skiriama šviežioms daržovėms, vaisiams, žolelėms, jūros gėrybėms, alyvuogėms ir migdolams. Dažnai pirmasis patiekalas yra sriuba, o viena iš populiariausių yra pomidorų, svogūnų ir bazilikų sriuba su ruda duona. Maljorkoje taip pat verta paragauti tradicinio daržovių patiekalo Tumbet, kuris sudarytas iš keptų baklažanų, bulvių, raudonųjų paprikų ir apipurškiamas pomidorų, česnakų bei petražolių padažu. Mėsos mėgėjams taip pat yra daugybė patiekalų iš kiaulienos, kalakutienos ar antienos. Jei norite ragauti jūros gėrybių, būtinai pabandykite Caldereta de langosta, tai yra omarų troškinys.

Populiariausi ir gardžiausi desertai Maljorkoje yra purios saldžios bandelės ensaimada ir ledai su migdolais. Ši sala taip pat garsi dėl savo vynų. Čia galite rasti vyną visur ir už prieinamą kainą. Rekomenduojama aplankyti vynuogynus ir vyno rūsius bei mėgautis vietiniu vynu.

Orai Maljorkoje

Maljorkos sala turi tipišką Viduržemio jūros klimatą su karštomis, sausomis vasaromis ir švelniomis žiemomis. Vasaros sezonas paprastai trunka nuo birželio iki rugsėjo mėnesio. Karštais mėnesiais oro temperatūra svyruoja nuo virš 20 laipsnių pradžioje iki virš 30 laipsnių rugpjūtį. Jūros temperatūra taip pat yra šilta, pakylanti iki 25 laipsnių. Vasaros metu taip pat gausu saulės, su vidutiniškai 11 valandų saulės šviesos per dieną.

Šiuo metu pataria vietiniai gyventojai ir lankytojai išvengti didžiausios saulės šviesos ir turėti siestą vidudienį, kad išvengtų didelio karščio poveikio. Spalis ir gegužė yra geresni laikotarpiai tiems, kurie nori aplankyti salą poilsio metu, kai turistų srautas mažesnis, o orai vis dar šilčiau.

Todėl, atvykstant į Maljorką, svarbu atsižvelgti į šiuos orų ypatumus ir pasirinkti tinkamą laiką, kad galėtumėte geriau mėgautis kelione ir lankytinomis vietomis.

Prieš vykdami į Maljorką, svarbu žinoti keletą svarbių dalykų:

Kalba: Pagrindinė kalba Maljorkoje yra ispanų kalba, tačiau taip pat kalbama katalonų, galų ir baskų kalbomis. Balearų salose yra vietinių tarmių, o Maljorkoje vartojama maljorkietiška tarme. Daugumoje barų ir kavinių galite rasti žmonių, kurie moka vokiečių kalbą, nes daug barų savininkų yra vokiečiai. Be to, dauguma turistinių vietų taip pat gali komunikuoti anglų kalba.

Valiuta: euras (EUR)

Skrydžio trukmė: Lietuva – Palma De Maljorka – apie 3,5 val.

Įtampa: 220 V.

Turisto mokestis: Ispanijoje yra įvestas turisto mokestis, tačiau jis skiriasi priklausomai nuo regiono. Maksimalus mokestis už vienos viešnagės metu naudojamą pagalvę (septynios naktys) yra nustatytas ribose, ir jums nebereikės mokėti daugiau, jei viešnagė trunka ilgiau nei savaitę. Mokestis taikomas kiekvienam žmogui ir dauginamas iš nakvynių skaičiaus. Vaikams iki 16 metų nereikia mokėti pagalvės mokesčio Ispanijoje.

  • Apsistojus 5★ viešbutyje – 4 € nakčiai.
  • Apsistojus 4★ ir 3★ superior viešbučiuose – 3 € nakčiai.
  • Apsistojus 3★ viešbutyje – 2 € nakčiai.
  • Apsistojus 2★ viešbutyje – 2 € nakčiai.
  • Apsistojus 1★ viešbutyje – 2 € nakčiai.

Šio miesto mokesčio sumokėti per agentūrą negalima. Pagalvės mokestį mokėsite jau nuvykę į viešbutį, tik atvykus arba išsiregistruojant. Atkreipkite dėmesį, jog dažniausiai sumokėti galima tik grynaisiais.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

·         Lietuvos Respublikos pasas

·         Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)