Tenerifė – Kanarų salų karalienė

kelione ispanija

Tenerifė – vulkaninė Ispanijos sala, kuri yra didžiausia iš visų septynių Kanarų salyno salų. Joje gyvena beveik 700 000 gyventojų, tačiau vasaros sezonu galima suskaičiuoti daugiau nei porą milijonų žmonių. Tai rodo, kad ši sala tikrai pamėgta turistų. Pietinėje Tenerifės dalyje visada šviečia saulė, kad kartais ši sala vadinama „amžinu pavasariu“.

Pietinė Tenerifės dalis, nuolat apšviesta šilta saule, pelnė pavadinimą „amžinoji pavasario sala”. Tačiau šiaurinė pakrantė, kitaip nei jos saulės globojamos pietinės seserys, stulbinančiai skiriasi savo geografiniais bruožais, kultūra ir klimatu. Čia pritvinksta kultūringesnė atmosfera, o kraštovaizdis pribloškia savo įvairove. Orai gali būti neprognozuojami ir vėsesni, o lietaus čia sulaukiama daugiau, tačiau saulė taip pat nepasilieka atsargių – viename miestelyje gali lyti, o kaimyniniame jau spindi šiluma.

Tenerifė įsikūrusi salyno centre, tarp Gran Kanarijos ir La Gomeros, ir yra apsupta kalnų grandinėmis. Didžiausias Teidės vulkanas, besikišantis į dangų su savo 3718 metrų aukščiu, yra trečias pagal dydį pasaulyje ir iškyla kaip natūrali barjera audringiems, drėgniems orams iš Vakarų Europos. Centrinis kalnų masyvas skiria salą į dvi dalis, kurios pasižymi skirtingais gamtovaizdžiais ir klimatinėmis sąlygomis.

paskutines minutes keliones
poilsines keliones

Pagrindiniai kurortai Tenerifėje

Los Cristianos – vienas iš seniausių Tenerifės kurortų, kuris per 40 metų iš žvejų kaimelio išaugo į vieną populiariausių Ispanijos turizmo kampeliu. Šis kurortas yra pietinėje salos dalyje, visai šalia Plaja de las Amerikas miestelio. Žinomas dėl savo juodo smėlio paplūdimių, Los Cristianos atitinka skirtingas keliautojų lūkesčius. Skirtingai nuo Plaja de las Amerikas, jis siūlo ramų atsipalaidavimą ir yra puikus pasirinkimas šeimoms, ieškantiems pasyvaus poilsio kartu su vaikais.

Playa de las Americas

Pasilinksminimo sostinė pietinėje Tenerifės dalyje. Šis kurortas buvo sukurptas tik dėl turistų, o čia užsieniečiams siūloma gausybė įvairių pramogų. Kelionių agentūros čia gali pasiūlyti įvairiausias ekskursijas po salą. Didžiausias Tenerifės kurortas su nuolat gyvuojančiu naktiniu gyvenimu – tai tikras žiemos šviesos taškas. Gatvės muzikos koncertai, kabareto šou, kavinės ir naktiniai klubai sudaro nepakartojamą pramogų įvairovę. Anglų kalba čia vartojama plačiai, tad susikalbėti nebus jokio iššūkio. Playa de las Americas gali didžiuotis turėdamas didžiausią salos paplūdimį, kuriame smėlis yra atvežtas iš Sacharos. Šis kurortas ypatingai patrauklus jaunimui, tačiau šeimos, norinčios atostogauti šiame kurorte, dažnai renkasi viešbučius, kurie yra šiek tiek nutolę nuo miesto centro, siekdamos ramybės ir šeimyninės atmosferos.

Costa Adeje

Prabangus kurortinis miestelis, kuris maloniai išsiplečia pietinėje Tenerifės pakrantėje. Šiame grožio lūke rasite išskirtinai prabangius viešbučius, tokius kaip Iberostar Anthelia, Bahia Del Duque, Jardines De Nivaria, Hard Rock, Roca Nivaria ir kt. Be to, Costa Adeje pasiūlo įvairių puikių paplūdimių, tokiais kaip El Duque, Fañabé, El Bobo, Blanca, Torviscas, La Pinta. O pramogų ieškotojams, čia bus kaip tik – vienas iš geriausių golfo aikštynų „Golf Costa Adeje”, taip pat didžiulių vandens pramogų parkų „Siam” ir „Aqualand”. Gamtos entuziastams ir pasivaikščiojimų mėgėjams siūloma apsilankyti „El Infierno vaga”.

 El Médano

Kurortas, esantis pietuose, kuris yra geriausiai žinomas tarp jėgos aitvarų ir burlenčių mėgėjų. Šioje vietoje vėjai karaliauja, o natūralūs paplūdimiai, tokie kaip Playa Grande ir Playa Tejita, puikiai tinka mėgstantiems vėjo sportus. El Médano yra maždaug 20 km į rytus nuo Playa de las Américas.

Puerto de la Cruz

Populiarius kurortas šiaurinėje salos dalyje, nuo kurio atsiveria įspūdingas Teidės ugnikalnis. Ši šiaurinė dalis yra kiek žemesnės temperatūros ir patiria daugiau kritulių, tačiau kalnų masyvas apsaugo pietinę salos dalį nuo dažno lietaus. Šis kurortas geriausiai tinka keliautojams, kurie planuoja atvykti šiltuoju sezonu, nuo kovo iki lapkričio mėnesio. Žiemos metu temperatūra gali siekti apie 16 laipsnių. Puerto de la Cruz siūlo ramų ir kultūringą atsipalaidavimą. Jame išsiskiria siauros, akmenimis grįstos gatvės ir unikalus senamiesčio žavesys. Netoliese rasite Loro parką ir botanikos sodą. Tai puiki vieta ramiam šeimyniniam poilsiui ir kultūros mėgėjams.

Guia de Isora

Maždaug 30 kilometrų nuo Playa de las Américas nutolęs kurortas, kuris savo turistams siūlo aukštos kokybės aptarnavimą ir ramų poilsį. Šioje vietoje rasite tik prabangius ir aukšto lygio viešbučius, nėra barų ir diskotekų, tačiau galima rasti nemažai jaukių kavinių ir parduotuvių. Didelę dalį kurorto teritorijos užima žaliuojantys parkai, o jis nuolat plečiasi, siūlydamas kiekvienais metais vis daugiau naujų pramogų. Čia galima išmėginti laipiojimą olomis, buriavimą, smagiai praleisti laiką golfo aikštelėse ir teniso kortuose, apsilankyti vandens pramogų parke ir atsipalaiduoti žvejojant. Guia de Isora rekomenduojamas „VIP” turistams, kurie ieško ekskliuzyvinio poilsio, nenorėdami patirti masiško turistinio gyvenimo.

Los Gigantes

Kurortas, kuris įsikūręs vakarinėje Tenerifės pakrantėje, ramioje vietoje, netoli kitų kurortinių miestelių, tokiais kaip Puerto de Santiago ir Playa de la Arena. Jis apie 30 km nutolęs nuo Playa de Las Américas ir Los Cristianos. Kurortui yra būdingi milžiniški skardžiai (Acantilados de Los Gigantes), kurie ir įkvėpė šio vietovės pavadinimą. Los Gigantes pasižymi vaizdinga architektūra ir dizainu, o žemaaukščiai pastatai puikiai derasi su uolų ir vandenyno kraštovaizdžiu. Kurorte gyvenimas daugiausiai susitelkęs prie prieplaukos (Marina) ir The Plaza bei Avenida Maritima gatvių. Gatvės čia siauros, o keliai vienos juostos. Šalia miesto paplūdimio, esančio prie prieplaukos, yra daug barų ir restoranų, kur galima mėgautis puikiu maistu ir gamta, iš kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į kaimyninę La Gomeros salą ir turkio mėlyną vandenyną. Restoranuose siūlomi tiek tradiciniai Kanarų salų patiekalai, tiek skirtingų šalių virtuvės skoniai.

Santa Cruz

Salos sostinė, garsėjanti kiekvienais metais rengiamu karnavalu, kuris yra antras pagal dydį karnavalas pasaulyje po Rio De Žaneiro. Taip pat kurortas yra žinomas dėl savo balto smėlio paplūdimio „Playa de Las Teresitas”. Santa Cruz yra pagrindinė pėsčiųjų alėja, kurioje rasite įvairių dizainerių parduotuvių, kavinių ir barų, suteikiančių jums malonios aplinkos ir nuotaikingos atmosferos patirtį.

poilsines keliones
gyvenimas tenerifeje

Lankytinos vietos Tenerifėje

Teidės ugnikalnis – tai pats lankomiausias objektas visoje Tenerifėje, nacionalinis Teidės parkas ir trečias pagal dydį ugnikalnis visame pasaulyje. Šis senas ir didžiulis nacionalinis parkas yra vienas iš Ispanijos stebuklų, su unikaliu kraštovaizdžiu, kuris tikrai nepaliks abejingų. Kelias į Teidės parką vingiuoja per siaurus takus, pravažiuoja nedideles kalnų gyvenvietes ir prabangius spygliuočių miškus. Nors kelionė pėsčiomis gali būti iššūkis, atsiperka sužinant tikrąją Teidės gamtos grožio jėgą.

 

Keliaujant į Teidės ugnikalnį verta prisiminti kelias naudingas informacijos detales:

 •  Keltuvas nepasieks pačios ugnikalnio viršūnės. Norint aplankyti Teidės kalderą ir pasiekti viršūnę, reikės turėti specialų leidimą iš Teidės nacionalinio parko valdymo (šio leidimo gavimui geriausia iš anksto susitarti, nes dienos skaičius gali būti ribotas);
 • Išlipus iš kelto, galite pajusti, kaip oras čia išretėjęs ir vyrauja žemas slėgis. Tokie pokyčiai gali sukelti nuovargį, tad geriausia leisti kūnui adaptuotis prie naujų sąlygų, ir jei reikia, pasimėgauti trumpa poilsio pauze;
 • Aukštai kalnuose temperatūra dažnai žemesnė nei pakrantėje, ypač žiemą ir ankstyvą pavasarį, kai čia netgi gali krisit sniegas. Todėl svarbu pasirūpinti tinkama apranga, atitinkančia oro sąlygas;
 • Apatinėje keltuvo stotelėje rasite tualetus, kavinę, restoraną su nuostabiu vaizdu į Teidės nacionalinį parką ir suvenyrų parduotuvę. Tačiau viršutinėje aikštelėje nėra maitinimo įstaigų, todėl geriausia pasirūpinti užkandžiais ir gėrimais prieš kelionę į viršūnę;
 • Teidės ugnikalnis yra ypač populiari turistų vieta, todėl ten visuomet yra didelis srautas lankytojų. Norėdami būti tikri, kad pasieksite Teidės viršūnę, patartina iš anksto įsigyti keltuvo bilietus.

Kelionė į Teidės ugnikalnį yra ne tik nuostabi patirtis, bet ir didelis iššūkis, tad rekomenduojama tinkamai pasiruošti, ypač jei keliaujate su vaikais. Tai yra unikali galimybė patirti Tenerifės gamtos grožį iš pačios viršūnės ir susidurti su įspūdingu vulkaniniu kraštovaizdžiu, kuris tikrai paliks įsimintiną įspūdį visam gyvenimui.

Santa Kruzas

Tenerifės salos sostinė – tai Santa Kruzo miestas. Čia taip pat yra žymiausias salos muziejus, kuriame galėsite susipažinti su Kanarų salų istorija ir vietiniais gyventojais – guančais. Santa Krusas yra puikus pasirinkimas apsipirkti, nes miestas yra „tax free” zona, o mažos prekių kainos patraukia daug turistų.

Masca kaimas

Masca kaimas yra viena gražiausių vietovių saloje, įsikūręs kalnų papėdėje, Tenerifės šiaurės vakarų dalyje. Šis vaizdingas kaimelis žavi senoviniais akmeniniais nameliais ir apstulbina kerinančia gamta. Nors šiuo metu jame gyvena nedaug žmonių, turistus pasitinka malonūs darbuotojai, kurie vietiniuose restoranuose siūlo paragauti tradicinių patiekalų, o suvenyrų parduotuvėse galima įsigyti suvenyrų.

Drakono medis

Tenerifėje esantis drakono medis yra vienas iš lankomiausių medžių pasaulyje. Šis žymusis medis auga Icod de Los Vinos mieste, esančiame Santa Kruso de Tenerife provincijoje. Medis, kurį norisi fotografuoti visiems, yra 17 metrų aukščio, o jo šaknys sveria apie 150 tonų.

tenerife vaikai
ispanija atostogos
keliones tenerife

Loro Parkas

Loro Parkas yra itin mėgstama atrakcija Tenerifės saloje, kuri traukia dėmesį įvairaus amžiaus keliautojų. 2014 m. kelionių portalo „TripAdvisor” lankytojai išrinko šį zoologijos sodą geriausiu Europoje. Tai didžiausias Kanarų salų ir vienas iš didžiausių Europoje zoologijos parkas, užimančio 135 000 km² ploto! Jame yra nepaprastai gausi gėlių įvairovė ir daugybė egzotiškų augalų, kurie padaro jį tikru rojaus sode. Nepamirštamą įspūdį palieka delfinų, papūgų, jūrų liūtų ir orkų pasirodymai. Taip pat čia gyvena flamingai, krokodilai, gorilos ir tigrai. Neįprasta atrakcija yra „Planet Penguin”, kurioje pingvinai gyvena puikiai atkurtame arktiniame kraštovaizdyje. „Loro Parque” yra viena iš labiausiai lankomų turistų vietų Tenerifėje.

Naudinga informacija vykstant į „Loro Parque”:

 •  Skirkite visą dieną, kad galėtumėte visapusiškai patirti parko žavesį;
 • Jei norite matyti orkų pasirodymus iš pirmos eilės „šlapiosios” zonos, pasiruoškite susišlapinti! Galite nusipirkti specialių lietpalčių parko parduotuvėse, tačiau elektroninius įrenginius geriau palikti toliau nuo šio šou metu;
 • Pradėkite vizitą parkui nuo pasirodymų. Kai atvyksite, užsukite į informacijos centrą arba kasą ir paprašykite pasirodymų grafiko. Remiantis juo, sudarykite savo planą, kad galėtumėte pamatyti jus dominančius gyvūnų pasirodymus;
 • Didžiausias įspūdis paliekamas didžiausiu pasaulyje delfinariumu ir jau minėtu pingvinariumu. Taip pat nepamirštamas yra 18 metrų ilgio povandeninis tunelis su rykliais!

Los Gigantes skardis

 Tai dar vienas gamtos stebuklas Tenerifės saloje. Šis beveik statmenas skardis yra salos vakarinėje dalyje. Čia 500–800 metrų aukščio uolos statmenai leidžiasi tiesiai į Atlanto bangas. Nors uolas galima matyti iš daugelio pajūrio kurortų, geriausias būdas jas apžiūrėti iš arti – atplaukti turistiniais laiveliais. Prie didingų uolų, kurias senieji salos gyventojai laikė šventomis, įsikūręs to paties pavadinimo kurortas. Dailus Los Gigantes miestelis taip pat pasiekiamas automobiliu.

Anagos kalnai ir laurų miškai

 Anagos kalnai stūkso šiaurės rytų Tenerifėje. Tai geologiškai seniausias salos regionas ir puiki vieta aktyvų poilsį mėgstantiems turistams. Čia dažnai būna debesuota, tačiau tai turi ir privalumų – galite „pasivaikščioti debesyse”! Didelė drėgmė ir samanos, augančios ant supančių medžių, sukuria mistišką atmosferą, kurioje jaučiatės lyg būtumėte pasakoje. Maloniai vėsus oras, mažas turistų srautas ir nuostabūs peizažai – ko dar galėtumėte norėti? Daugybė apžvalgos aikštelių debesyse, tarsi lego kaladėlės išsibarstę gyventojų namai ir pro tirštą rūką nedrąsiai besiveržianti saulė – visa tai neabejotinai įstrigs jūsų atmintyje!

„Lago Martianez” baseinų kompleksas

Lago Martianez sukūrė ispanų menininkas César Manrique. Ši garsi vieta yra Atlanto vandenyno pakrantėje ir apima nemažą šiaurinės Tenerifės pakrantės dalį Puerto de la Kruse. Visas kompleksas yra gausiai apsodintas egzotiškais augalais ir apsuptas vulkaninių akmenų, o natūralūs baseinai pripildyti vandenyno vandens. Čia taip pat gausu krioklių ir fontanų, todėl tai puiki vieta nerūpestingam visos šeimos poilsiui.

„Siam Park“ vandens parkas

Tai didžiausias vandens parkas Tenerifėje ir visoje Europoje. Parkas įsikūręs Kosta Adechėje, pietinėje salos dalyje, ir garantuoja nepamirštamas pramogas visai šeimai! Adrenalino mėgėjams čia įrengta beveik vertikali 28 metrų čiuožykla „Tower of Power“, kuri baigiasi atkarpa per akvariumą ir leidžiasi į baseiną. Nusileidimas tetrunka 6-7 sekundes, tad greitį galite įsivaizduoti patys. Taip pat verta išbandyti „Volcano“ ir „Dragon“ išskirtinius nusileidimo takelius, pirmoje jūsų laukia lazerių šou, o antroje pajusite nesvarumo būseną. Norintiems pailsėti patiks plaukimas pripučiamais ratukais Mai Thai upe, taip pat nuostabus balto smėlio paplūdimys, kuris yra šalia didžiulio baseino. Šiame baseine, kas kelias minutes paleidžiama dirbtinė 3 metrų banga, ar išdrįsite su ja susidurti? „Siam Park“ primena spalvingą Tailando pakrantės miestą su čiuožyklemis, povandeniniais tuneliais ir atogrąžų sodu. Čia net pastatai visiškai tokie pat kaip Tailande (statybos metu buvo gautas specialus šios šalies valdžios sutikimas dėl tokio tipo dekoracijų naudojimo).

paskutine minute
keliones tailandas

Orai Tenerifėje

Tenerifę keliauti verta ištisus metus. Žiemos metu Kanarų salos yra šilčiausia vieta poilsiui visoje Europoje. Nuo spalio iki gegužės mėnesio į Tenerifės salą skrenda šildytis turistai iš visos Europos. Tai ypač mėgstama skandinavų, vokiečių, britų senjorų žiemojimo vieta. Vasarą, nuo liepos iki rugsėjo, bėgdami nuo karščio žemyne, į Tenerifę plūsta ispanai. Nors pastaraisiais metais termometro stulpelis vasaros metu ir Tenerifėje pakyla iki net 40 laipsnių šilumos.

Gegužės-birželio mėnesiais Tenerifėje būna mažiau turistų dėl atšilusio oro visoje Europoje. Tai puikus metas ilsėtis ieškantiems ramaus poilsio. Šiuo metų laiku sala pražysta nuostabiausiomis spalvomis, o oro temperatūra paprastai siekia 28-30 laipsnių šilumos. Planuojantiems atostogas šiais mėnesiais galima tikėtis žemesnių kainų nei paprastai apgyvendinimui ir automobilio nuomai.

Šalčiausi saloje yra gruodžio-vasario mėnesiai, kai vidutinė dienos temperatūra yra apie 21-23 laipsnius šilumos, o naktimis gali nukristi iki 13-15 laipsnių šilumos.

Nors sala nedidelė, orai Tenerifėje šiaurinėje ir pietinėje salos dalyje labai skiriasi. Tenerifės pietuose (nuo Los Cristianos iki Los Gigantes) yra sausiau ir šilčiau, o šiaurinėje dalyje daugiau vėjuota, dažniau lyja ir gerokai vėsiau. Taip yra dėl salos centre stūksančio Teidės ugnikalnio, kuris trukdo ateiti vėsesniems orams iš Europos. Todėl ir lietaus daugiausia sulaukia šiaurinė salos dalis.

Naudinga informacija apie Maljorką

Skrydžio laikas: Vilnius – Tenerifė – apie 7 val.

Vietos laikas: Lietuvos laikas minus 2 valandos.

Kalba: ispanų, taip pat galite bendrauti anglų ir vokiečių kalbomis.

Salos sostinė: Santa Kruzas.

Įtampa: 220 V.

Valiuta: euras (EUR).

Kainos viešbutyje ir restorane: pietūs – nuo 16 EUR, vanduo – apie 3 EUR, alus – apie 2 EUR, vynas – apie 10 EUR.

Susisiekimas: gana efektyvus ir nebrangus (taksi, vietiniai autobusai).

Paplūdimiai: nemokamas įėjimas, paplūdimio paslaugos (2 gultai + skėtis) – apie 15 EUR/diena.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 •  Lietuvos Respublikos pasas
 •  Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)