Graikijos gražiausia sala – Korfu

seimo keliones

KORFU – nuostabiai aprašyta anglų rašytojo Džeraldo Malkolmo Darelo, yra viena gražiausių Graikijos salų. Čia rasite neaukštų kalnai, bekraščių miškų, daug mažyčių įlankėlių su puikiais smėlio paplūdimiais. Šios salos gamta tiesiog sutverta nuostabiam poilsiui. Saloje netrūksta aukšto lygio viešbučių su didžiulėmis teritorijomis ir privačiais paplūdimiais, spa centrais. Neskubus gyvenimo tempas leis pajusti tikrą atostogų dvasią, o daugybė pramogų tiek vaikams, tiek suaugusiems, ekskursijų galimybės ir  nepakartojama gamta – leis pažinti tikrąjį Korfu salos unikalumą.

Šios salos istorija yra turtinga bei pasižyminti stiprybe bei gebėjimu atsispirti priešų spaudimui. Korfu niekada nebuvo pavergta Osmanų imperijos, kaip kitos Graikijos salos, bet daugiau nei 400 metų saloje viešpatavo venecijiečiai, kurių pėdsakus galime rasti tiek architektūroje, tiek virtuvėje. Korfu maistas išlieka autentiškas Viduržemio jūros regione, o dėl Venecijos įtakos jis išlaiko itališką žavesį. Aplankykite vietines tavernas, kuriose  galėsite pasimėgauti nuostabiu vietiniu maistu bei gėrimais. 

Ši maža sala žavi gyvybinga ir įspūdinga augalija. Be abejonės, tai viena iš žaliausių Graikijos salų, kas suteikia kraštovaizdžiui ypatingo žavesio ir spalvinių kontrastų. Į graikiškų atostogų kolekciją neabejotinai įsirašysite įspūdžius iš jaukių miestelių, svetingų kaimelių, antikinio palikimo paminklų ir dieviškų gamtos peizažų, kuriuos Korfu sala pasiūlys su išskirtiniu žavesiu. Atostogaujant Korfu saloje, pasinaudokite puikia galimybe išsinuomavus mažytį laivelį patyrinėti įlankėlių išraižytą pakrantę, kurioje rasite ne tik populiarius ir rekomenduojamus, bet ir sunkiai pasiekiamus, laukinius paplūdimius.

Koks oras Korfu?

Turistai dažniausiai pradeda lankyti šią salą nuo gegužės mėnesio. Tokiu metu vidutinė oro temperatūra svyruoja nuo +18 iki +23 °C, o vandens temperatūra yra apie +18 °C; vis dėlto, vakarais gali prireikti šiltesnio drabužio. Birželio mėnesį vyrauja smagi šiluma – +24 – 27°C, vis daugiau saulės bei jau gerokai šiltesnis vanduo jūroje – apie +21 °C. Tuo metu lietaus tikimybė yra maža. Karščiausia būna liepos pabaigoje ir rugpjūčio mėnesį, kai termometras gali siekti net iki +40 °C, o jūra džiugina +24 °C šiluma. Žiemos sezono metu ir pirmąjį pavasario mėnesį dienomis oro temperatūra siekia apie +15 °C šilumos, drėgna. Lietingiausias metų mėnuo – lapkritis.

Verta pamatyti:

Kerkyra senamiestis: vienas seniausių ir įspūdingiausių miestų, kuriame galime išvysti venecijos meno ir architektūros palikimą. Nuo 2007 m. miestas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.  Senamiestyje, vaikščiodami siauromis gatvelėmis, galėsite išvysti bažnyčias, istorinius pastatus bei tvirtoves. Būtinai aplankykite senąją bizantiško stiliaus tvirtovę Paleo Frourio, pastatytą 1546 m. Tai garsiausia ir lankomiausia pilis saloje, stūksanti netoli vienos didžiausių Europoje Spaniados aikštės.

korfu lektuvo bilietai
kelioniu kaina

Angelokastro pilis

Šiaurės vakaruose ant uolos viršukalnės stūksanti tvirtovė, dar vadinama Angelo pilimi. Tai viena reikšmingiausių Bizantijos tvirtovių Graikijoje. Čia galėsite ne tik išvysti istorinį paminklą, bet ir pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais.

Paleokastritsa

Ypatingo grožio paplūdimys, kuris ypač patrauklus nardytojams. Šis paplūdimys suskirstytas į penkias skirtingas zonas. Pagrindinė zona yra ties Paleokastrica vienuolyno apačia, kur randamas aktyvus smėlio paplūdimys. Kita zona yra netoli uosto ir tampa itin populiari vasaros sezonu. Likusios zonos pasiekiamos tik valtele plaukiant. Būtina atkreipti dėmesį, kad šioje vietoje vanduo yra labai šaltas, o povandeninis pasaulis ypatingas. Rekomenduojama išsinuomoti valtį ir pasimėgauti plaukimu tarp urvų, kuris leis jums pajusti šios vietos unikalumą.

poilsines keliones i graikija
kelialapiai

Aqualand, Agios Ioannis

Vandens pramogų parkas, įsikūręs netoli Agios Joanio kaimelio, apsuptas gausybės žalumos, užimantis 75 000 m² ploto. Šiame parke galės pramogauti tiek patys mažiausi, tiek jau suaugę lankytojai.

Albanija

Lankantis Korfu saloje galima keltu nuvykti į neatrastą Albaniją. Yra du būdai ją pasiekti: greituoju keltu „Flying Dolphin” (trukmė iki Albanijos 40 min.), arba paprastuoju keltu (užtruks apie 2,5 val.) Tačiau turėkite omeny, kad keliaujant į Albaniją reikalingas pasas. 

Kerassia

Vienas gražiausių paplūdimių saloje. Skaidrus vanduo, neįprasta gamta, augalija, gražios įlankos, kosmopolitiška aplinka.

Nissaki

Ramus žvejų miestelis šiaurinėje salos dalyje, tapęs jaukiu kurortu. Miestelyje yra nuostabaus grožio įlankėlė su puikiu paplūdimiu, kuris pradeda šurmuliuoti, kai iš kitų miestelių laivais suplaukia daugiau žmonių. Pakrantė gilėja tolygiai, vanduo – ypatingai skaidrus, o spalvotos žuvys ir nedidelės uolos prikausto dėmesį, tad čia puiki vieta romantiškam poilsiui arba su šeima.     

kelioniu biletai
korfu keliones

Naudinga informacija keliaujant į Korfu:

Skrydžio laikas: Vilnius – Korfu, apie 2 val. 50 min.

Oro uostas: Corfu (CFU)

Sostinė: Kerkyra

Valiuta: Euras (EUR).

Kalba: oficiali kalba – graikų, galima susikalbėti anglų irvokiečių kalbomis.

Paplūdimiai: smėlio. Šiaurėje: Almiros paplūdimys, Roda paplūdimys, Sidari paplūdimys. Vakaruose: Agios Georgios paplūdimys, Peleko paplūdimys ir Glyfada paplūdimys. Pietuose: Kavos paplūdimys. Paplūdimiai vieši, nemokamas įėjimas, paplūdimio paslaugos: gultas ir skėtis – apie 8 Eur/dienai (kaina gali skirtis).

Automobilių nuoma: apie 40 EUR/diena (kaina gali skirtis)

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai:

  • Lietuvos Respublikos pasas

  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

 Privalomas mokestis: 

❗Atkreipiame dėmesį, kad Graikijoje panaikinamas kurorto mokestis ir įvedamas ekologinis mokestis.

Mokestis taikomas laikotarpiu nuo 2024m. kovo 1 d. iki spalio 31 d.

Ekologinio mokesčio dydis parai (mokama viešbučio registratūroje, už kambarį):

  • 1*-2* – 1.50 EUR

  • 3* – 3.00 EUR

  • 4* – 7.00 EUR

  • 5* – 10 EUR